Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت؛ عملیات ساخت پانسیون پرستاری در بشاگرد آغاز شد

با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت؛ عملیات ساخت پانسیون پرستاری در بشاگرد آغاز شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت از شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون های پرستاری خبر داد، و بر کمک رسانی خیّرین برای به سرانجام رساندن این پروژه ها در نقاط کمتر برخوردار کشور تاکید کرد.

 دکتر مریم حضرتی در آیین آغاز به ساخت پانسیون پرستاری خیرساز در بشاگرد در خصوص ضرورت ساخت پانسیون های پرستاری در مناطق محروم کشور، گفت: نیروهای پرستاری شاغل در مناطق محروم یا کمتر ‌برخوردار کشور به دلیل مطلوب نبودن شرایط و امکانات زندگی، در آن مناطق ماندگار نمی شوند.

دکتر حضرتی ابراز کرد: زمانیکه نیروهای پرستاری به این مناطق اعزام می ‌شوند، به علت نداشتن جای مناسب برای زندگی و سکونت، منطقه را ترک می ‌کنند و ما نمی‌توانیم از پرستاران انتظار داشته باشیم که دائما در رفت و آمد بین شهرها باشند.

وی افزود: یکی از تدابیر برای نگهداشتن نیروهای پرستاری در مناطق محروم، ساخت پانسیون‌های مسکونی برای پرستاران است. از دو سال پیش ڪه به وزارت بهداشت آمده و در معاونت پرستاری آغاز به کار کرده ام، در جهت تشکیل پانسیون‌های پرستاری در مناطق محروم تلاش های بسیاری شد و با خیّرین برنامه‌ ریزی‌های زیادی ڪرده ایم، اما متاسفانه نتیجه ‌ای حاصل نشد البته پیرو پیگیری‌ ها چند نفر از خیّرین پای کار آمده‌اند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به نیاز جامعه درمانی به همکاری خیّرین در این زمینه، تصریح کرد: امیدوارم به زودی بتوانیم نظر خیّرین را به این نیاز جلب ڪنیم. انتظاری ڪه از خیّرین داریم این است ڪه متوجه باشند کار خیر فقط ساخت بیمارستان یا خرید دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ‌ها نیست. بسیاری از بخش‌ های ما این امڪانات را دارند، اما به دلیل نبود امکانات سکونت برای پرستاران غیرقابل بهره‌ وری هستند. لذا، از خیّرین می خواهم که به این نکته نیز توجه ڪنند ڪه حضور پرستار در منطقه و ممارست پرستاران به فعالیت موثرتر سیستم درمانی کمک می کند.

دکتر حضرتی درخصوص مناطقی که پرستاران شاغل در آن به پانسیون مسکونی نیاز بیشتری دارند، گفت: مناطقی که نیاز به پانسیون پرستاری در آنها واجب‌ تر است، بیشتر مربوط به جنوب کشور هستند. حدود 35 منطقه مشخص شده است که نیاز کادر درمان به محل سکونت پرستاری در آنها محرز شده است.

وی عنوان کرد: درخصوص پانسیون های پرستاری، دانشگاه‌ها اعلام نیاز ڪرده اند و ما نیز این موضوع را پیگیری می کنیم.

پانسیون پرستاری بشاگرد  ۶۰۰ متر زیر بنا دارد که در دو بخش مجزا برای پرستاران آقا و خانم به صورت صددرصدی توسط خیّرین تامین اعتبار شده است. مقرر است، این پانسیون ظرف مدت ۸ ماه آینده به بهره برداری برسد و در اختیار پرستاران قرار گیرد.

 

 


٠٨:٥٨ - 1398/12/24    /    شماره : ١٧٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج