Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دبیرخانه شورای سیاستگزاری سلامت دانشگاه در جلسه مجمع سلامت بشاگرد: سلامتی و عمر طولانی ارتباط مستقیمی با هم دارند

رئیس دبیرخانه شورای سیاستگزاری سلامت دانشگاه در جلسه مجمع سلامت بشاگرد: سلامتی و عمر طولانی ارتباط مستقیمی با هم دارند

دومین مجمع سلامت شهرستان بشاگرد با موضوع سلامت مادران در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار و معاونین، امام جمعه، دکتر علی حیرانی، دکتر عبدالعظیم احمد پور، شوراهای اسلامی و دهیاران و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان برگزار شد.

دکتر عبدالظیم احمدپور سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد و دبیر جلسه گفت:  با توجه به اینکه دوره بارداری یکی از دوره های بسیار مهم و دارای اهمیت است همکاری بین بخشی لزوم پیشبرد اهداف سلامت بانوان خصوصا در  این دوره بسیار مهم می باشد.

احمد محمودی فرماندار و رئیس مجمع به نقش مادران در جامعه اشاره کرد و گفت با آموزش و آگاهی دادن به جامعه برای بالا بردن سطح سواد سلامت  مردم  و تغییر سبک زندگی سالم بیسار حائز اهمیت است.

محمودی افزود: مجمع سلامت بایستی به زیر لایحه های ریزتر تقسیم گردد و همه ارگان ها از جمله شوراهای اسلامی، دهیاران و بهورزان در  پیشبرد اهداف نظام سلامت کمک گرفت.

دکتر علی حیرانی رئیس دبیرخانه شورای سیاستگزاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: سلامتی آرامش و رفاه اجتماعی همه جانبه است که ابعاد وسیعی دارد و آسایش همه جانبه در ابعاد جسمی، روحی، روانی و معنوی به دنبال دارد.

دکتر حیرانی اضافه کرد: دستورالعمل اجرایی مجامع سلامت و کانون های سلامت راه اندازی شود و با همکاری همه دستگاه ها و با روش های مختلف پیام اینکه سلامتی و عمر طولانی مهم است و سلامتی عمر را طولانی می کند به مردم برسانیم و با توجه به فرهنگ و آداب مردم منطقه به برگزاری جلسات آموزشی، بحث های گروهی توسط افراد تاثیرگزار در روستاها و محلات اقدام کنیم.


٠٨:٥٤ - 1398/12/24    /    شماره : ١٧٠٧٦    /    تعداد نمایش : ١٩خروج