Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت شهرستان بشاگرد: نخستین قدم در مدیریت خشم شناخت زود هنگام آن است

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت شهرستان بشاگرد: نخستین قدم در مدیریت خشم شناخت زود هنگام آن است

کارگاه آموزشی مدیریت خشم ویژه مربیان مهد تحت پوشش اداره بهزیستی در سالن آموزش شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد توسط واحد سلامت روان شبکه برگزار شد.

مسلم آتش زر کارشناس سلامت روان و مدرس کارگاه، خشم را هیجانی ناخوشایند که بوسیله ترکیبی از حوادث درونی و بیرونی ایجاد می شود تعریف کرد و گفت: خشم یک واکنش هیجانی به ناکامی یا برآورده نشدن نیازهای ادراک شده است که می تواند شدت متفاوتی از دلخوری تا غضب داشته باشد.

آتش زر به اثرات خشم بر بدن از قبیل فشار خون، بیماری قلبی عروقی، سکته های مغزی، دیابت و سرطان اشاره کرد و بیان کرد: در صورتیکه شیوه ابراز خشم بصورت سازنده باشد می تواند روابط بین فردی را تقویت و رضایتمندی  ایجاد کند.

کارشناس سلامت روان به شیوه ابراز خشم پرداخت و عنوان کرد: در مدیریت خشم هدف، سرکوب خشم نیست بلکه یادگیری مقابله با خشم با استفاده از شیوه هایی است که فرد را توانمند می کند تا هیجان ها و پاسخ های منفی را قبل از اینکه موجب ناراحتی خود  و یا دیگران شود، کنترل کند و یادگیری مدیریت خشم باعث رشد حس خود کنترلی در پاسخ به موقعیت های گوناگون می شود.

آتش زر در خصوص شیوه های عملی مدیریت خشم گفت: شناخت زود هنگام خشم و خودآگاهی هیجانی، نخستین قدم در مدیریت خشم می باشد و افراد می بایست قبل از اینکه احساس خشم به رفتار پرخاشگرانه منجر شود از روش های آرام سازی، تغییر خودگویی منفی، مهارتهای ارتباطی و حل مسئله جهت برخورد موثر با عامل خشم برانگیز استفاده کنند.

در این کارگاه مهارت مدیریت خشم با روش ایفای نقش به شرکت کنندگان آموزش داده شد.


٠٨:٤١ - 1398/12/24    /    شماره : ١٧٠٧١    /    تعداد نمایش : ١٨خروج