Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سراسر استان؛

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در بشاگرد آغاز شد

جلسه هماهنگی برون بخشی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور اعضای شورای اداری شهرستان و به ریاست معاون فرماندار برگزار شد.

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان ضمن تسلیت رحلت حضرت امام خمینی (ره)   و تبریک عید سعید فطر گفت: یکی از مهمترین عوامل خطر و تهدید کننده سلامت مردم و اصلی ترین عامل مرگ و میر در جهان و ایران پدیده فشار خون است.

علیمراد اضافه کرد: فشارخون علت بیش از نیمی از سکته های قلبی و مغزی و به تنهایی عامل بیش از 50 درصد از موارد مرگ در کشور ماست که بالغ بر پانزده میلیون نفر در ایران به عارضه فشارخون بالا مبتلا هستند که تنها 60 درصد از بیماریشان مطلع اند و 50 درصد مبتلایان دارو مصرف می کنند و 97 هزار نفر در ایران به علت این عارضه جان خود را از دست داده اند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان به عوامل موثر در کنترل فشار خون  اشاره کرد و گفت: تغذیه سالم، کاهش مصرف نمک، کاهش وزن، تحرک و ورزش، مدیریت استرس می تواند در کنترل فشارخون نقش اساسی داشته باشند.

دکتر علیمراد اظهار داشت : طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از تاریخ 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیرماه ادامه دارد که مرحله نخست از 27 اردیبهشت ماه تا 16 خرداد ماه بعنوان مرحله اطلاع رسانی و آموزش و همچنین مرحله اجرایی از 17 خرداد لغایت 15 تیرماه می باشد.

مدیر شبکه بهداشت بشاگرد خاطر نشان کرد: گروه هدف و جمعیت بالای 30 سال در شهرستان بشاگرد 11هزار و 752 نفر  می باشد و   تیم های عملیاتی که برای این طرح ملی تعریف شده و آماده ارایه خدمت می باشند، 29 خانه بهداشت 2 ایستگاه ثابت در اداره کمیته امداد شهر گوهران و ساختمان فرمانداری در شهر سردشت 7 مرکز خدمات جامع سلامت 1 بیمارستان و 21 تیم سیاری می باشد.

علیمراد از همه ادارات خواست که در اجرای این طرح با شبکه بهداشت همکاری داشته باشند.

حاضرین در پایان جلسه از نظر فشار خون غربالگری شدند و ثبت سامانه سیب گردید.

 

 


٠٨:٥٦ - 1398/06/23    /    شماره : ١٥٦٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج