Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تاثیرات جبران ناپذیر جسمی و روحی با مصرف مواد مخدر

تاثیرات جبران ناپذیر جسمی و روحی با مصرف مواد مخدر

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته سلامت در شهرک ولیعصر شهر سردشت بشاگرد توسط واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد و با همکاری بهورز پایگاه بهداشی مرکز، برگزار شد.

مسلم آتش زر کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان بشاگرد گفت:اعتیاد نوعی بیماری مغزی مزمن، پیشرونده و عودکننده است که باعث می‌شود با وجود پی آمدهای ناگوار مصرف مواد، فرد معتاد باز هم برای به دست آوردن یا مصرف مواد مخدر خود را به هر دری بزند. اعتیاد از آن جهت بیماری محسوب می‌شود که مصرف مواد مخدر، ساختار مغز و نحوه فعالیت آن را تغییر می‌دهد. تغییراتی که بر اثر مصرف مواد مخدر در مغز انسان به وجود می‌آید ممکن است پایدار و بلند مدت باشد و به ایجاد رفتارهایی زیانبار در کسانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند منجر شود.

آتش زر اظهار کرد: مصرف مواد مخدر تاثیرات مخرب جبران ناپذیری را چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی بر جای می گذاردو تمام اعضای بدن فرد معتاد از داخلی ترین اعضای بدن، از جمله پوست و دندان گرفته تا ریه و قلب را درگیر می کند.

آتش زر افزود : اعتیاد کاملاً شبیه به سایر بیماری‌های مزمن همچون بیماری قلبی یا دیابت است. چراکه در هر دوی این بیماری‌ها فعالیت عادی و سالم یکی از اندام‌های بدن مختل شده و پیامدهای زیانباری به همراه می‌آورد. باید توجه داشت که این بیماری‌ها قابل پیشگیری و قابل درمان هستند، ولی چنانچه اقدامی هر چه سریع تر در مورد آن‌ها صورت نگیرد تا پایان عمر ادامه پیدا خواهند کرد.

کارشناس سلامت روان شبکه به عوارض مضرات مصرف مواد اشاره کرد و گفت :یکی از عوارض مصرف مواد مخدر، از دست دادن آب بدن می باشد که به دنبال آن مشکلی به نام یبوست ایجاد می شود.


٠٨:٥٢ - 1398/06/23    /    شماره : ١٥٦٥٨    /    تعداد نمایش : ٧١خروج