Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد:

الگوی غذای سالم، راه حل کاهش هزینه بیماری ها است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد در حاشیه برگزاری جشنواره غذای سالم در روستای ملکن بشاگرد، گفت: تغذیه سالم در پیشگیری از انواع بیماری‌ها نقش بسیار مهمی دارد لذا برای بهره مندی از یک زندگی سالم در زندگی خود به داشتن تغذیه سالم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

دکتر عباس علیمراد افزود: مصرف انواع سبزیجات و میوه‌جات به دلیل داشتن خواص بسیار بالای آنتی‌اکسیدانی با کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن، در جلوگیری از انواع سرطان‌ها نقش بسیار کلیدی ایفا می‌کنند و باید مصرف سبزیجات و میوه‌ها را در برنامه‌های غذایی بیش از پیش گنجاند تا از فواید و تاثیرات حیات بخش آن در سلامت جسم و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها، بهره‌مند شد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بشاگرد، ترغیب خانواده‌ها به استفاده از غذای سالم و بهداشتی و پرهیز از غذاهای آماده و فست فود و همچنین روی آوردن به استفاده از محصولات کشاورزی و ارگانیک را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی تنوع گروه های غذایی، نحوه پخت غذا، کم نمک، کم شکر و پایین بودن چربی و همچنین تزئین آن از معیار های این جشنواره محسوب شده است.

این جشنواره با حضور 100 شرکت کننده برگزار و از غذاهای سنتی و ایرانی استفاده شده بود و در پایان به 10 نفر شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

جشنواره غذای سالم با همکاری اهالی، دهیاری، شورای اسلامی، پایگاه بسیج و همچنین مشاوره و راهنمایی بهورز خانه بهداشت روستای ملکن بخش مرکزی بشاگرد برگزار شد


٠٨:٣٧ - 1397/09/25    /    شماره : ١٣٥٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج