Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز بکار عملیات اجرایی 38 پروژه بهداشتی در شهرستان بشاگرد/ راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت خمینی شهر، بشاگرد

آغاز بکار عملیات اجرایی 38 پروژه بهداشتی در شهرستان بشاگرد/ راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت خمینی شهر، بشاگرد

دکتر سید حسین داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آغاز بکار عملیات اجرایی 38 پروژه بهداشتی در شهرستان بشاگرد خبر داد؛ و افزود: ۲۳ خانه بهداشت، یک مرکز روستایی و ۱۴ خانه پزشک با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال که بخشی از این هزینه ها توسط خیرین می باشد؛ در شهرستان بشاگرد ساخت و تجهیز خواهد شد.

دکتر داودی ابراز کرد: از این تعداد پروژه 10 خانه بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) تهران ساخته خواهد شد؛ که با ساخت و تجهیز این واحدها خدمات استاندارد بهداشتی و درمانی به 12 هزار و 360 نفر از جمعیت شهرستان بشاگرد ارائه می گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: نظر به پراکندگی مناطق تحت پوشش شهرستان بشاگرد و از طرفی جاده های خاکی و صعب العبور مناطق مذکور، جهت تسهیل در ارائه هر چه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این منطقه در سال ۹۶ مجوز ایجاد دو مرکز سیت ماستی و خمینی شهر شهرستان بشاگرد از وزرات متبوع دریافت شد.

دکتر دیندارلو معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: در خردادماه سال جاری با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) یک واحد ساختمان جهت راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت در خمینی شهر راه اندازی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به جمعیت 3 هزار و ۳۰۰ نفری (پوشش ۲۷ روستا تحت مجموعه) با استقرار پزشک، ماما، داروخانه و سایر پرسنل آغاز نموده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت بخش گافر و پارامون بشاگرد به زودی مرکز سیت ماستی در روستای مذکور در یک واحد استیجاری با استقرار پزشک و ماما و سایر تیم سلامت راه اندازی می گردد؛ تا خدمات پزشکی به جمعیت 3 هزار و ۵۰۰ نفری  (پوشش ۲۲ روستای منطقه) ارائه نمایند.


٠٨:١٦ - 1397/09/25    /    شماره : ١٣٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج