Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد در همایش مبارزه با مواد مخدر:

اعتیاد یک بیماری اجتماعی است؛ که عوارض جسمی و روانی دارد

همایش هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت و پیامگذارن سلامت ادارات در محل سالن آموزش شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد برگزار شد.

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان بشاگرد گفت:اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود ، درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می گردد.

علیمراد افزود : اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه مختلف می گردد و همچنین ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزش هاو هنجارهای فرهنگی و اخلاقی شده و بدین ترتیب سلامت جامعه را بطور جدی به مخاطره می اندازد.

وی نقش مشارکت مردم و فرهنگ سازی را برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر مهم و حیاتی دانست. و از دهیاران و شوراها خواست که بصورت جدی در این مساله ورود کنند.

مسلم آتش زر کارشناس سلامت روان شبکه علل گرایش به اعتیاد و راهکارهای پیشگیری از آن پرداخت و اعتیاد را به عادت کردن، خو گرفتن و خود را وقف عادتی نکوهیده کردن معنا کرد.

آتش زر گفت روند برخورد با مشکلات یا مداخله در زمینه مصرف مواد اعتیاد آور، پیشگیری درمان و برنامه های نگهدارنده است؛ و مهم ترین مهارت های زندگی برای پیشگیری از مصرف مواد اعتیاد آور مهارتهای تصمیم گیری ، حل مساله، اعتماد بنفس، عزت نفس و مهارت نه گفتن است.

در پایان مهارت "نه گفتن "را بصورت ایفای نقش توضیح داد.


٠٨:١٣ - 1397/09/25    /    شماره : ١٣٥٢٨    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج