Fmenu Not Found
 
صفحه اصلی > آرشیو اخبار > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رتقاء شاخص های بهداشتی سلامت جامعه روستایی با تشکیل شورای سلامت روستا

رتقاء شاخص های بهداشتی سلامت جامعه روستایی با تشکیل شورای سلامت روستا

جلسه شورای سلامت بخش گوهران از توابع شهرستان بشاگرد با هدف تشکیل و فعالیت بیش از پیش شورای سلامت روستاها و با حضور بخشدار گوهران و نماینده شبکه بهداشت و تمامی دهیاران روستاهای تابعه برگزار شد.

دکتر عباس علیمراد، مدیر شبکه بهداشت و درمان و رییس مرکز بهداشت شهرستان بشاگرد، یکی از راههای به کارگیری و استفاده از توان اجرایی و مشارکت مردم را تشکیل شورای سلامت روستا عنوان کرد و گفت: این کار با خودیاری و همکاری مردم، دهیار و اعضای شورا انجام خواهد شد.

علیمراد افزود: یکی از تشکل هایی که باید در روستا فعالیت نماید، شورای سلامت روستا است که در راستای برنامه توسعه سلامت همه جانبه استان در حال پیگیری این امر مهم هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد عنوان کرد: این شورا متشکل از بهورز، دهیار، معتمدان محلی، معلم روستا و پزشک مرکز می باشد که نقش تأثیرگذاری بر حفظ بهداشت محیط و توسعه روستا دارد و می تواند با ارتقاء شاخص های بهداشتی، نقش کلیدی در سلامت جامعه روستایی ایفا کند.

علیمراد در پایان گفت: تلاش بهورزان در دور افتاده ترین روستاها موجب می شود خدمات بهداشتی لازم به روستاییان ارایه شده و دهیاران با بهسازی روستا در بهبود وضع زیست محیطی، بررسی و شناخت کمبودها و نیازهای بهداشتی و نظارت بر اجرای مقررات بهداشتی تأثیرگذار باشند


١٠:٤٤ - 1396/09/29    /    شماره : ١٠٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج